Nasze symbole narodowe

W ramach dodatkowych zajęć w internacie w dniu : 09.11.2017 roku (w czwartek) w świetlicy internackiej w grupie dziewcząt odbyły się kolejne zajęcia plastyczne o tematyce patriotycznej prowadzone przez wychowawcę internatu- P. Beatę Ryczek.

W czasie tych zajęć wychowanki pod kierunkiem wychowawcy- wykonały różną techniką plastyczną symbole narodowe naszej Ojczyzny ,takie jak : godło państwowe, flaga oraz okolicznościowe kotyliony. Podczas trwających zajęć wychowanki również miały okazję zapoznać się z różnymi pieśniami patriotycznymi puszczanymi z magnetofonu przez wychowawcę, ucząc się słów oraz śpiewu tych pieśni. Tego typu zajęcia mają na celu ocalić od zapomnienia piękne ,polskie pieśni patriotyczne , zachęcić młodzież do ich śpiewania, jak również kształtować w wychowankach poczucie tożsamości narodowej i osobowości współczesnego Polaka –patrioty.