Uczta kinomana

W dniu 28.02.2018r grupa  młodzieży  mieszkającej w internacie wraz z wychowawczyniami p. Ewą i p. Kasią wybrała się do kina Opolanka na projekcję filmu.pt: „CUDOWNY CHŁOPAK”

” – jest  to opowieść o chorym chłopcu o imieniu Auggie , który w wyniku pewnych zaburzeń genetycznych urodził się ze zniekształconą twarzą.  To niezwykle inteligentny ,wrażliwy,  zabawny i przepełniony marzeniami chłopiec, kochający pasjami „ Gwiezdne wojny”. Po latach nauki w domu, rodzice decydują się wysłać syna do normalnej szkoły, gdzie będzie mógł przebywać z innymi uczniami. Na początku chłopcu trudno odnaleźć w nowym środowisku, jednak z czasem poznaje przyjaciół, którzy wywracają jego życie do góry nogami.. Jest to opowieść,   która uczy empatii, daje do myślenia, jest świetnym początkiem do dyskusji na wiele tematów.