MAJÓWKA ARCHEOLOGICZNA W GRODZISKU „CHODLIK”

W dniu 25.05.2012r. członkowie Koła Turystyczno-Rowerowego wyruszyli na wycieczkę rowerową na „Chodlikowskie Spotkania Archeologiczne” w Chodliku.

Wyjazd poprzedzony był przygotowaniem rowerów do jazdy oraz przypomnieniem wszystkim uczestnikom o przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego na drogach publicznych.

Trasa przejazdu liczyła około 10 kilometrów w obydwie strony. Jest to droga w całości asfaltowa aż do samej wsi Chodlik. Po około pół godzinie dotarliśmy do celu naszej wycieczki, gdzie studenci Wydziału Archeologicznego przybliżyli nam w bardzo ciekawy sposób historię tego miejsca. Ponadto obejrzeliśmy makietę średniowiecznego grodu w Chodliku oraz stanowiska prezentujące życie mieszkańców tamtych czasów. Po bezpiecznym powrocie do szkoły wszyscy byli trochę zmęczeni, ale już były plany na następny wyjazd rowerowy.