Sala Doświadczania Świata

Terapia Snoezelen w Polsce znana jako Sala Doświadczania Świata to miejsce przyjazne dzieciom i bardzo lubiane przez naszych podopiecznych. Podczas zajęć w zaciemnionej sali, wyposażonej w magiczne sprzęty i urządzenia obowiązuje jedna zasada: "Nic nie muszę, wszystko mogę."
Sala doświadczania świata spełnia równolegle dwie funkcje. Z jednej strony aktywizuje, z drugiej zaś wycisza i uspokaja. Wszystko za pośrednictwem nieinwazyjnej stymulacji zmysłów. Wynikiem przebywania w sali jest zainteresowanie otoczeniem, pobudzenie wyobraźni i kreatywności, zmniejszenie pasywności, niwelowanie lęków, wprowadzanie poczucia bezpieczeństwa, pogłębianie relacji międzyludzkich i komunikacji, wspomaganie pamięci i  kierunkowanie uwagi  oraz rozluźnienie, radość i relaks.

Korzystając z sali w ramach zajęć rewalidacyjnych nie zapominamy o celach rewalidacyjnych. Sala doświadczania świata może  istnieć jako samodzielna terapia lub pełnić rolę uzupełniającą  w stosunku do innych działań terapeutycznych.